Na poslednom GPX turnaji sezóny 2025/26 v Nitre pred semifinálovými kolami nechýbali ani Oliverko a Riško. Pre oboch to bol už druhý GPX turnaj počas toho víkendu, čo určite nebolo jednoduché, najmä vzhľadom na cestovanie a množstvo odohraných partií.
Ukázalo sa však, že to určite stálo za to.
Oliverko nastupoval do turnaja ako deviaty nasadený hráč a napokon obsadil 8. miesto, čím len potvrdil svoju úroveň. Turnajom prešiel viac-menej bez väčších problémov a jednu z dvoch prehier zaznamenal v 3. kole proti nasadenej dvojke. Druhú následne vo štvrtom kole, ktorá ešte mohla byť dozvukmi z predošlého kola. V ďalších kolách už súperom žiadne šance nedal.
Vo svojej vekovej kategórii Oliverko opäť získal ďalšie 1. miesto tento víkend - a aj keď bol víkend určite náročný, môže byť so svojimi výkonmi právom spokojný. Gratulujeme.
Riško mal ako jeden z najmladších účastníkov tradične neľahkú úlohu. V každom kole ho čakal starší a často aj skúsenejší súper, proti ktorému musel bojovať o každý bod. Príležitosť na vyrovnanejší súboj prišla už v piatom kole, no bodový zápis sa mu podarilo vybojovať až v samotnom závere turnaja.
Aj napriek tomu si Riško z Nitry odnáša ďalšie cenné skúsenosti. A je skvelé, že ich popri Oliverkovi zbiera už v tomto veku - čo neskôr určite poriadne zúroči. Veľmi silno držíme palce.
Chlapci si tak svojími výkonmi zabezpečili miesta v semifinálových kolách GPX vo svojich kategóriach a aj tam im budeme držať palce.