Na Dubnickom šachovom turnaji, ktorý bol ďalším podujatím zo série GPX, sa zišlo až 77 účastníkov. Aj keď ide o veľmi peknú účasť, z minulosti vieme, že tento turnaj už hostil aj viac než dvojnásobný počet hráčov.
Náš klub na tomto turnaji nechýbal a reprezentovali nás Oliverko a Riško. Oliverko pokračuje v zbieraní bodov do seriálu GPX, aby si s istotou zabezpečil postup do vyšších kôl GPX Západ v kategórii chlapcov do 11 rokov.
Počas turnaja si pripísal tri víťazstvá, tri remízy a jednu prehru. So ziskom 4,5 boda obsadil celkové 17. miesto.
Riško absolvuje svoj prvý ročník GPX turnajov a zatiaľ si úspešne drží pozíciu medzi prvými deviatimi GPX Západ v kategórii chlapcov do 8 rokov. V Dubnici mal vo všetkých kolách proti sebe starších súperov, čo bolo najmä v úvode turnaja citeľné. V záverečných kolách však zabojoval a podarilo sa mu zdolať aj starších protihráčov.
K výsledkom blahoželáme.