V Bojniciach na Hurbanovom námestí sa 19.5 uskutočnil Šafránový turnaj o pohár primátora mesta Bojnice, na ktorom sa zúčastnil aj Dávid spolu so svojím tatinom.
Turnaj bol veľmi silne obsadený a po siedmich kolách získali obaja zhodne po 5 bodov. V poslednom kole si dokonca zahrali aj vzájomný duel.
Dávid sa napokon stal víťazom kategórie do 15 rokov - k čomu mu srdečne blahoželáme. Po skončení turnaja mal Dávid dokonca aj možnosť odohrať si moderovanú partiu s celkovým víťazom turnaja, GM Viktorom Gažíkom.
Príjemným spestrením podujatia bola aj prezentácia živého šachu.